Директор ПП "Фенікс-Дент" взяв участь у роботі ІІ міжнародного форуму власників та керівників приватних клінік

Новина знаходиться в архіві!
Директор ПП "Фенікс-Дент" взяв участь у роботі ІІ міжнародного форуму власників та керівників приватних клінік

ІІ міжнародний форум власників та керівників приватних клінік проходив у м Київ 25-26 вересня 2015 року. Участь у роботі форму взяло близько 200 власників або топ-менеджерів приватних закладів охорони здоров'я не лише з України, а й Грузії, Молдови, Росії, Болгарії. Наше підприємство (до речі єдине з Хмельницької обл) на цьому форумі представляв директор ПП “Фенікс-Дент” Г.Олійник.

 

Модератором (тобто ведучою) форуму була Катерина Булавінова, медичний експерт ЮНІСЕФ

 

 

Основними питаннями які обговорювали в ході форуму були: перспективи приватної медицини в Україні, стратегія розвитку медичного бізнесу в умовах постійних змін та проблематика сервісу.

Цікавим і досить корисним було те, що участь в експертній панелі брали не лише медики чи функціонери від медицини, а й представники інших галузей економіки: фінансисти, представники рекламного бізнесу, сервіс-менеджери, ІТ тощо.

Серед основних думок, які знайшли, фактично повне, схвалення учасників форуму, можна виділити наступні:

1) необхідність відмови від старої системи побудови стосунків, за якої лікар, без залучення пацієнта і без обговорення з ним, визначав курс лікування. А натомість пропонується побудова моделі, за якої і лікар, і пацієнт розглядаються як партнери, які спільними зусиллями працюють над відновленням здоров'я пацієнта. Власне лікар в цій моделі виступає в ролі авторитета, експерта, який допомагає визначити і підібрати оптимальний для людини курс лікування. Хоча і при цьому необхідно проявляти певну твердість і чесність, щоб не йти лише за бажанням будь-якою ціною утримати пацієнта, а надати кваліфіковану допомогу. Адже, як справедливо акцентував у своєму виступі Петер Дучев (власник стоматологічної клініки у Болгарії) — є проблема, приходить пацієнт і говорить: я хочу вініри. І ми, потрібно це пацієнтові, чи ні, робимо вініри і беремо гроші. А ось це потрібно скорегувати. Бо те, що пацієнт хоче хоче, і те, що йому дійсно потрібно — це інколи різні речі.

Але, головне при цьому не просто інформувати людину — як її будуть лікувати, а й пояснити переваги і недоліки кожного із запропонованих курсів лікування.

Наступне питання, яке набуло жвавого обговорення — це питання соціального партнерства приватної медицини та держави, а також питання т.зв. “медичного туризму”. І знову ж таки головна думка, яка звучала майже у всіх виступах — приватна медицина готова і хоче підставляти своє плече для держави в питаннях оздоровлення наших співгромадян. І при цьому, якщо говорити про якісне обслуговування, як зазначив Тігран Арутюнян, генеральний директор медичного дому “ОДЕРІКС” (Одеса), ціна питання, завдяки використанню вже готової логістики, площ, обладнання та персоналу може бути в рази менша, ніж це обходиться зараз для державного бюджету. Звичайно, найоптимальнішим було би, якби кошти, що закладаються у бюджеті на лікування наших громадян, “йшли за пацієнтом”. Тобто, щоб людина мала можливість самостійно обирати в якому закладі охорони здоров'я їй лікуватися.

Окрема панель роботи форуму була присвячена питанням сервісу та якості надання медичних послуг. Адже, наразі в Україні не більше 5% недержавних медичних закладів. Разом з тим, попри невелику кількість приватних клінік — конкуренція висока. А от якість послуг ще потрібно поліпшувати. Клініки думають про лікування, про фінанси, але не думають про емоції, про почуття людей.

Чимале обговорення викликало питання профілактики захворювань. На сьогодні в медицині, а особливо в стоматології, мотивації звернень пацієнта до лікаря в основному є негативною (тобто звертаються до лікаря лише тоді коли болить). Та й то при цьому, в першу чергу намагаються лише усунути причину болю, без комплексного підходу до лікування. Відповідно чималу увагу було приділено і формуванню культури профілактики. Адже дійсно, запобігти хворобі значно легше і дешевше ніж її лікувати. Цікаву концепцію профілактики стоматологічних захворювань серед дітей представив на полях форуму д.м.н. Я.Заблоцький (власник мережі стоматологічних клінік не лише в Україні, а й у Європі та США). І його підхід надзвичайно цікавий і вартий того, щоб бути поширеним у практиці будь-якого закладу.

В цілому, якщо кількома слова охарактеризувати атмосферу, що панувала на форумі — це визначення основних проблем, що стоять перед вітчизняною медициною (не залежно приватна це чи державна) і пошук найоптимальніших шляхів їй вирішення. Показовим в цьому плані є теза, яка неодноразово звучала на форумі — нам не потрібно думати про тих іноземців, що приїжджають в Україну на лікування, хоча вони і привозять валюту — ми повинні думати про тих наших співгромадян, які вимушені виїжджати за кордон в пошуках адекватного лікування. І ми повинні зробити все від нас залежне, щоб в них не було потреби шукати допомоги за межами нашої держави.

 

 
Написати нам
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 

Інші новини підприємства

 

Пошук по сайту

Шукати

Контакти

Фенікс-Дент - лікування зубів в кредит, установка брекетів, протезування зубів
(основний офіс)

30400, Україна, Хмельницька, Шепетівка, вул. Островського, будинок 4А
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Ідентифікатор сторінки
Ідентифікатор сторінки:
1234

Пошук
 
 

Закрити
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create
Замовлення послуги